97 Yaşında Mustang Süren Adam

“Adım Lennart Ribring. 97 yaşındayım. Ford Mustang fastback 5.0-litre V8 kullanıyorum ve çok mutluyum.”

Bu sözlerin sahibi Lennart, İsveç’in başkenti Stokholm’da dünyaya geldiğinde Ford’un ilk popüler aracı Model T henüz 11 yaşındaydı. Kendisi, 1960’ların orijinal Ford Mustang’ini ülkesinde satın alan ilk kişilerden biriydi ve o aracı asla unutmadı.

“Mustang ilk çıktığından beri hayranıyım ve o günden beri başka bir aracı neredeyse hiç aklımdan geçirmedim.” Yeni otomobilini teslim alıp ailesine göstermeye gittiğinde yanında bulunan ve onu filme çeken ekibimize şöyle dedi: “Sürerken kendinizi kral gibi hissediyorsunuz.”

“Belki de yaşayacak fazla zamanım kalmadı.” derken rahat bir edayla konuşan Lennart, yeni spor kırmızısı Mustang’inin direksiyonuna geçtiğinde şöyle dedi: “Gerçek araç işte budur. Otomobil sürmek için ve hayatın tadını çıkarmak için önüme gelen fırsatları değerlendirmek istiyorum.”

Yarı zamanında muhasebeci olarak çalışan Lennart, başarılı bir iş adamı. 100 yaşına geldiğinde de halen direksiyon başında olmak isteyenlere tavsiyeleri var.

“Genç sürücülerin aceleci olmamasını tavsiye ediyorum.” diyen Lennart, “Bir otomobili sürmeden önce onun hakkında bolca bilgi edinin. Her zaman güvenliğe öncelik verin.” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Yeni Ford Mustang, 1964’ten beri Avrupa’da satışa sunulan ilk Mustang’imiz. 50 yılı aşkın bir geçmişi olan efsanenin son modeli Yeni Mustang’in Avrupa’daki macerası devam ediyor.