AKIA otobüsleri, Yeni Ürün Çeşitleri İle Kazakistan fuarında

Yurtiçi ve yurt dışında talep gören çeşitlerine yenilerini ekleyerek ürün gamını üst seviyelere çıkaran AKIA , Kazakistanda düzenlenen FUTUROAD fuarında yeni Modellerini sergiledi. Geniş ürün gamı ile tüm portföylere hitap eden AKIA, ARGE’si ile Fuarın gözdesi oldu.

AKIA, Kazakistan’ın Astana  şehrinde düzenlenen FUTUROAD Fuarı’na 6 ürünü ile katıldı.. 4 yeni ürünün de tanıtımı yapılan fuarda  şehir içi yolcu taşımanın her segmentindeolma yolunda ilerlemektedir.

Fuarda Sergilenen Ürünler;

  • AKIA ULTRA LF 12 CNG,
  • AKIA ULTRA LE 8,
  • AKIA Üstü açık çift katlı ULTRADD,
  • 100 % Elektrikli ULTRA BUS EV 12,
  • AKIA TROLLEYBUS TB 12
  • AKIA ULTRA L9 36 kişilik yolcu tipi

6 farklı ürünle Fuarda temsil edilen AKIA, müşterilerine otobüsün her alanında sunduğu hizmetleri gösterdi. Üretimine 12 metrelik belediye tipi otobüs ile başlayan AKIA gösterdiği satış başarıları ile ürün gamını genişletmeyi sürdürüyor.

Çevreci ulaşım çözümlerine yönelik ürünlerine her geçen gün yenilerini ekleyen AKIA’nın 100 % Elektirikli Şehiriçi otobüsü AKIA ULTRA EV 12 AR- GE faaliyetleri AKIA Türkiye ARGE Merkezi tarafından yürütülmüştür. Farklı güç seviyeleri ve menzil sunabilen EV 12 seri üretim programına dahil edilmiştir .AKIA ULTRA EV 12   Şehiriçi Yolcu taşıma araçlarının Türkiye de ve Dünyada yeni gözdesi olacaktır.

Yurtiçi ve ihracat pazarlarında en aranılan markalar konumuna yükselen AKIA, geniş ürün gamı ile de toplu ulaşımda her segmentte ürün sunar konuma yükseldi. Özellikle küçük otobüs pazarının önemli ihtiyaçlarından biri olan alçak tabanlı 8 metre sınıfı segmente hizmet verme amacı ile geliştirilen AKIA’nın yeni otobüsü fuarda ön planda yer aldı. Türkiye’de daha tanıtılmayan fakat yakın zamanda gelmesi beklenen AKIA Ultra LF 8 aracı şimdiden otobüs esnafının ilgisini çekmeyi başardı.

Standa Yoğun İlgi

Kazakistan’da ilki düzenlenen FUTUROAD Fuarı’na özellikle Orta Asya ülkelerinden ,geniş katılım sağlandı. Farklı pazarların da tercihleri arasına giren AKIA sunduğu geniş ürün gamı ile şehirlerin her alanda ki toplu ulaşımına yenilikçi çözümler sunuyor.

Otobüs üretiminde yenilikçi çözümler ile liderliği hedefleyen AKIA, yaptığı yatırımlar ile istihdama katkı sağlarken, geniş ürün gamı ile de şehirlerin ulaşım sorunlarına en doğru çözümleri sunuyor. ARGE yatırımları ile kaliteli ürünler geliştiren  AKIA, sunduğu ürünler iletercih edenlerin maliyet yükünü azaltmakta hem de kesintisiz ulaşım ile şehirlere hizmet sunmaktadır.

Müşterilerine satış sonrasında da kazandıran AKIA markalı otobüsler, dünya yollarında hızla artmaya devam ediyor.  Türkiye ve Tacikistan üretim tesislerinde  üretilerek başta balkan ve Avrupa ülkelerine satışları ile adından söz ettiren AKIA, ihraç edilen ürün çeşitliliği ile de ülkemize katkı sağlamaktadır