Caterpillar 2021’de Müşterilerine %100 Hidrojenle Çalışan Güç Çözümleri Jeneratörü Sunacak

Caterpillar, 2021’de müşterilerine %100 hidrojenle çalışan güç çözümleri jeneratörü sunacak. Caterpillar Inc., şirketin 2021’in dördüncü çeyreğinde siparişe göre tasarlanmış, tamamen yenilenebilir yeşil hidrojen de dahil olmak üzere %100 hidrojenle çalışabilen Cat® jeneratör setlerini sunmaya başlayacağını duyurdu. Ek olarak, bu yılın sonlarında Caterpillar, %25’e kadar hidrojenle harmanlanmış doğal gazla çalışacak şekilde yapılandırılabilen, 400 kW’tan 4,5 MW’a kadar ticari olarak temin edilebilen enerji üretim çözümlerini piyasaya sürecek.

Bu pazar odaklı yenilikler, müşterilerin karbon azaltma hedeflerine hidrojenin yakın vadede uygulanabilirliğini gösteren yüksek performanslı, uygun maliyetli teknolojilerle yardımcı olmak için şu anda %80’e kadar hidrojenle harmanlanmış doğal gaz üzerinde çalışan enerji üretim projelerinden yararlanıyor. yakıt kaynağı.

Caterpillar, birden fazla uç pazarda 35 yıllık deneyime dayanarak, bakım maliyetleri ve programları, kullanılabilirliği ve operasyonları üzerinde minimum etkiyle hidrojen yakıtlı güç teknolojilerinin performansını iyileştirmeye devam ediyor.

Caterpillar Elektrik Gücü genel müdürü Bart Myers .

Müşteriler karbon yoğunluklarını azaltmanın çevresel ve ekonomik faydalarını en üst düzeye çıkarmaya çalıştıkça, güç çözümleri ortamı değişiyor.

“Ticari kullanılabilirliğe giden yolu kısaltmak için tamamen yenilenebilir de dahil olmak üzere birçok hidrojen türünü kullanabilen güç çözümlerinin uygulanabilirliğini gösteren çok sayıda girişimle liderliğimizi genişletiyoruz.”

Yeni Caterpillar Hidrojen Yakıtı Kapasiteli Elektrik Gücü önerileri

Caterpillar, 2021’in dördüncü çeyreğinde, yakıt için %100 hidrojen kullanacak şekilde özel olarak yapılandırılmış Cat G3516H gazlı jeneratör setini sunmaya başlayacak. İlk teslimatları 2022’nin sonlarında yapılacak ve Kuzey Amerika ve Avrupa’da gösterici üniteler olarak sunulan Cat G3516H jeneratör seti, 50 veya 60 Hz sürekli, prime ve yük yönetimi uygulamaları için 1250 kW’lık bir güçle sunulacak.

Caterpillar, bu yılın ilerleyen saatlerinde, piyasada bulunan Hızlı Tepki özelliğine sahip Cat CG132B, CG170B, G3500H, G3500 ve sürekli, Kuzey Amerika ve Avrupa’da prime ve yük yönetimi uygulamaları.

Ek olarak şirket, bu motor platformları üzerine inşa edilmiş belirli jeneratör setleri için %25’e kadar hidrojen harmanlama kabiliyeti sağlayan güçlendirme kitleri sunacak. Yeni doğal gaz jeneratör setlerinin ve %25 hidrojen kapasiteli güçlendirme kitlerinin üretimine 2022’nin dördüncü çeyreğinde başlanacak.

%100 hidrojenle çalıştırma planları, piyasada mevcut bir dizi ürün geliştirmeyi ve mevcut Cat gaz jeneratörleri için yükseltmeleri içerir. Bu çözümlerin geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesi, hidrojen tedarik altyapısı olgunlaştıkça potansiyel müşteri talebindeki artışı ele alıyor ve bu girişimler, Caterpillar’ın müşterilerin iklimle ilgili hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olma konusundaki kapsamlı, geniş kapsamlı kararlılığını gösteriyor.

Sürdürülebilirlikte Caterpillar’ın Liderliği

Caterpillar’ın hidrojen özellikli pistonlu motorları, gaz türbinleri ve yenilenebilir yeşil hidrojen yakıt hücresi projeleri, şirketin müşterilerin daha sürdürülebilir enerji kaynakları kullanmasına yardımcı olan güç çözümlerine olan bağlılığının en son örnekleridir:

  • Solar® Turbines’in gaz türbinleri, onlarca yıldır yüksek hidrojen karışımlarıyla çalışıyor ve bugün %100 hidrojenle çalışabiliyor. Solar, yüksek hidrojen karışımlı gaz türbinlerinden oluşan geniş bir kurulu tabana sahiptir.
  • Caterpillar’ın hibrit enerji çözümleri teknoloji paketi, fotovoltaik (PV) güneş modülleri, çift yönlü güç (BDP) invertörleri, enerji depolama sistemi (ESS) modülleri, gelişmiş mikro şebeke kontrolörleri ve tam dijital izleme içerir.
  • Cat kojenerasyon kombine ısı ve güç (CHP) sistemleri, aynı anda yüksek verimli ısıtma ve soğutmanın yanı sıra elektrik yükleri için güç sağlar.
  • Cat jeneratör setleri, fermantasyon biyogazı, çöp gazı ve atık su biyogazı dahil çok sayıda biyogaz yakıtıyla çalışacak şekilde yapılandırılabilir.
  • Cat dizel yakıtlı güç çözümleri, İsveç’teki Microsoft veri merkezleri için %50’den fazla yenilenebilir yakıt içeren ortak işlenmiş sentetik dizel yakıt kullanacak bir sistem de dahil olmak üzere on yıldan fazla bir süredir çeşitli hidro-işlenmiş bitkisel yağ (HVO) yakıt ürünlerinde çalışmayı mümkün kılmıştır. İşlenmemiş içerikler.
  • Caterpillar ve Certarus Ltd., Nisan ayında, birleşik müşteri tabanlarına daha düşük karbonlu enerji çözümleri getirme fırsatlarını araştırmak için bir mutabakat zaptı duyurdu. Şirketler, hidrojenin yanı sıra geleneksel ve yenilenebilir doğal gaz da dahil olmak üzere daha düşük karbonlu yakıtların kullanımını ilerletmek için birlikte çalışacak.

Bu girişimler, Caterpillar’ın yeni ürünlere, teknolojilere ve hizmetlere sürekli yatırım yaparak azaltılmış karbonlu bir geleceğe katkısını göstermektedir. Caterpillar, yakıt geçişini kolaylaştıran, operasyonel verimliliği artıran ve emisyonları azaltan ürünler sağlayarak müşterilerin iklimle ilgili hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur.

Caterpillar’ın gelişmiş güç yenilikleri, azaltılmış karbonlu yakıtların kullanımını artırmaya ek olarak, pille çalışan bir anahtarlayıcı lokomotifi ve yer altı yükleyicisini, pille çalışan inşaat makinelerini, elektrikli ve hibrit güç aktarma organlarını ve mikro şebekeleri içerir.

Caterpillar, olağanüstü dayanıklılık, güvenilirlik ve değer için tasarlanmış yenilikçi güç sistemleri sunar. Şirket, Cat yetkili servisi ve bayi ağı aracılığıyla dünya çapında mevcut olan parçalar ve servislerle dünya çapında ürün desteği sunmaktadır. Ayrıca, temsilci teknisyenleri, Cat ekipmanının her yönüne servis vermek üzere eğitilmiştir.