Cummins yeni elektrikli terminal kamyonları için güç aktarım sistemi geliştirdi

Cummins Inc. (NYSE: CMI), terminal traktör uygulamasına entegre etmek için yeni PowerDriveTM 8000 sistemini piyasaya sürüyor. Cummins, bu çözüm için Cummins’in lider müşterilerinden biri olan Kalmar ile 2022’nin başlarında saha testlerine başladı. Cummins ve Kalmar birlikte dünya çapında akülü elektrik terminali traktörleri sunacak.

Cummins New Power Başkanı Amy Davis, “Cummins, terminal traktör pazarına sıfır emisyonlu bir çözüm getirmek için Kalmar ile çalışmaktan heyecan duyuyor” dedi. “Bu pazara onlarca yıl hizmet verdikten sonra, bu uygulamanın gereksinimlerini anlıyoruz ve müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için özel olarak bir çözüm tasarladık.”

Cummins, dağıtım ve liman ortamları için gerekli görev döngüsü ve güç gereksinimlerini daha iyi karşılamak amacıyla terminal traktörü segmenti için PowerDrive 8000’i tasarladı. Aktarma organları, 80.000 lbs’den başlayan brüt araç ağırlıklarını destekleyen çeşitli araç konfigürasyonlarını işleyebilir.

195.000 lbs’ye kadar. Sistem, araçların dünya çapında zorlu iklim koşullarında çalışmasına izin veren kompakt, sıcaklık kontrollü pillerle donatılmıştır. Terminal traktörler, 182 kWh’ye kadar hızlı şarj olan Cummins aküleriyle güçlendirilecek ve müşterilerin bunları 7/24 operasyonlarda kullanmalarını sağlayan DC hızlı şarj teknolojisiyle donatılacak.

Kalmar Terminal Traktörleri Başkan Yardımcısı Gina Lopez, “Kapsamlı bir elektrikli ürün portföyüne sahip olma taahhüdümüz doğrultusunda, yeni Cummins motorlu terminal traktörümüzü piyasaya sürmekten mutluluk duyuyoruz” dedi. “Cummins’i birinci sınıf aktarma organları platformları sağlama konusundaki uzun süreli işbirliğimiz, küresel erişimleri ve ihtiyaçlarımızı karşılamaya uygun kanıtlanmış elektrikli çözümleri nedeniyle seçtik.”

Cummins, emisyonsuz bir geleceği gerçeğe dönüştürmeye kararlıdır. Terminal traktör çözümlerinin benimsenmesi hızlanıyor. Terminal traktörleri, görev döngüleri ve nispeten sınırlı alanlarda çalışması nedeniyle elektrifikasyon için idealdir ve altyapı planlamasını ve inşasını kolaylaştırır.

Cummins Inc. Hakkında
Küresel bir güç lideri olan Cummins Inc., geniş bir güç çözümleri portföyü tasarlayan, üreten, dağıtan ve hizmet veren tamamlayıcı iş segmentlerinden oluşan bir kuruluştur. Şirketin ürünleri dizel, doğal gaz, elektrik ve hibrit güç aktarma organları ve filtreleme, son işlem, turboşarjlar, yakıt sistemleri, kontrol sistemleri, hava işleme sistemleri, otomatik şanzımanlar, elektrik enerjisi üretim sistemleri, piller, elektrikli güç sistemleri dahil olmak üzere aktarma organları ile ilgili bileşenlerden oluşmaktadır.

hidrojen üretimi ve yakıt hücresi ürünleri. Merkezi Columbus, Indiana’da (ABD) bulunan Cummins, 1919’daki kuruluşundan bu yana, sağlıklı topluluklar için kritik öneme sahip üç küresel kurumsal sorumluluk önceliği: eğitim, çevre ve fırsat eşitliği yoluyla daha müreffeh bir dünyaya güç vermeye kendini adamış yaklaşık 57.800 kişiyi istihdam etmektedir. Cummins, şirkete ait ve bağımsız distribütör konumları ağı ve dünya çapındaki binlerce bayi konumu aracılığıyla müşterilerine çevrimiçi olarak hizmet veriyor ve 2020’de 19,8 milyar dolarlık satışlardan yaklaşık 1,8 milyar dolar kazandı.