DAF XF arka arkaya “Fleet Truck of the Year” unvanına layık görüldü

DAF XF, Birleşik Krallık’taki prestijli Motor Transport Awards’ta (Motorlu Taşımacılık Ödülleri) bir kez daha ödül kazandıktan sonra art arda üç “Fleet Truck of the Year” unvanına layık görülen ilk kamyon oldu.

Soldan sağa – Alexander Armstrong (MT Awards sunucusu), Laurence Drake (DAF UK Genel Müdürü) ve Steve Hobson (Motor Transport dergisinin editörü).
Birleşik Krallık’ta 6 tondan daha ağır GVW’li kamyon üretiminde pazar lideri olan DAF Trucks’ın başarılarının ardı kesilmiyor. XF’in altı yıl içinde dört defa ödül kazanmasıyla 1986 yılından bu yana devam eden MT Awards’da DAF ve Leyland markaları için dönüm noktası niteliğindeki 20. ödül de alınmış oldu.

Taşımacılık sektöründe tanınan ve saygı duyulan etkili Motor Transport Awards (Motorlu Taşımacılık Ödülleri) değerlendirme paneli, yüksek profilli taşıma operatörlerinden oluşur.

Bu operatörlerin hepsi güvenli, üretken ve verimli bir kamyon filosu oluşturmak için nelerin gerekli olduğu konusunda derin bilgiye sahiptir. Değerlendirme panelinde, “DAF Trucks’ın yüksek kaliteli modelinin satışını zirvede tutmak için bir dizi önemli yenilik getirdiği” ve “XF’nin ‘denenmiş ve test edilmiş’ bir model olduğu” belirtilmiştir.

Birleşik Krallık’ın önde gelen filo operatörlerinin çoğunun tercih ettiği seçenek olan DAF XF; güvenilirlik, üstün yakıt ekonomisi ve sürücü yönünden çekicilik gibi önemli özelliklere sahiptir. Bu özellikler standartları belirleyen müşteri desteği ve iş dünyasının en iyisi olarak kabul edilen DAF bayi ağı ile de desteklenir. Gelişim, DAF XF’nin başarısında kilit öneme sahiptir. Kısa süre önce piyasaya sürülen Yeni Nesil DAF XF, XG ve XG+ kamyonların bu sonbaharda seri üretimine başlanmasıyla markanın yenilik ve iyileştirme girişimi devam edecektir.

DAF Trucks UK Genel Müdürü Laurence Drake “Kamyon operatörleri için DAF; güvenilirlik, ekonomi ve konforla eş anlamlıdır. En son zaferimiz, bunu destekleyen daha fazla kanıt sunmaktadır. Zorlu rekabete karşı kazanmaya devam etmemiz kamyonun kalitesi ve genel performansının bir göstergesidir. Olağanüstü bayi ve satış sonrası hizmetimiz ile birlikte XF, son derece çekici bir iş teklifidir ve Yeni Nesil DAF’ımız bu trendi sürdürmeye devam edecektir,” dedi.