HVS-hidrojen kamyonu için 5 milyon sterlin yatırım yaptı

Hidrojen Araç Sistemleri (HVS), hidrojen kamyonunun geliştirilmesine 5 milyon sterlinlik bir yatırım sağladı. [Ticari Filo] Hidrojen Araç Sistemleri (HVS), hidrojen kamyonunun geliştirilmesine 5 milyon sterlinlik bir yatırım sağladı.İskoçya merkezli firma, Beehive Equity’den sermaye enjeksiyonunu aldı ve şimdi araç tasarımlarını prototipleme ve gösterim yoluyla alacak ve üretimin başlamasına izin verecek.

HVS CEO’su Jawad Khursheed şunları söyledi:Bu, HVS için büyük bir an. “İnanılmaz tasarım ekibimiz iki şaşırtıcı Sıfır emisyonlu araç yarattı, tüm bileşen tedarikçilerimizi sıraya koyduk ve kullanıma hazır hale getirdik ve hatta lojistik, ağır hizmet taşımacılığı ve sağlık sektörlerinde kullanıma hazır bir dizi son kullanıcımız var. oyunun kurallarını değiştiren araçlarımızı gerçek dünyada gösterin.”

“Önümüzdeki iki yıl boyunca, önce minibüsümüzü, ardından kamyonumuzu gösterirken yollarımızda bir değil, devrim niteliğinde, dünyada ilk yerli hidrojenle çalışan iki araç göreceğiz.” açıkladı

Yatırımı güvence altına alan HVS, net sıfır geleceğe doğru hayati bir adım atmayı hedefliyor. 2030 yılına kadar üretmeyi hedeflediği araç sayısının, Heathrow havalimanının yıllık olarak verdiği karbon salınımı kadar tasarruf edeceğini söylüyor.

Beehive Equity’nin sahibi olan EG Group’un kurucu ortağı ve ortak Grup CEO’su Zuber Issa CBE şunları ekledi: Çoğu güvenilir veri noktası, hidrojen endüstrisinin önümüzdeki on yılda önemli ölçüde büyümesinin beklendiğini gösteriyor.

“Bu nedenle, Hidrojen yakıtlı orta ve ağır yük araçları için tasarım lideri olmak ve düşünmek için çok çalıştıkları bir zamanda HVS’ye yatırım yapmaktan mutluluk duyuyoruz.”

“EG kendi yakıtlarımızı ve mobilite teklifimizi genişletirken, HVS’nin kurucuları, yönetim ekibi ve daha geniş paydaşlarıyla birlikte bu yolculuğun bir parçası olmayı dört gözle bekliyoruz.”

HVS geliştirme ekibi, LEVC elektrikli minibüsün gelişimini denetleyen Steve Clayton’ı; Modec elektrikli minibüsü tasarlayan Pete Clarke; ve hem AECC Fuel Cell CHP ve Elektrolizör’ün hem de Glasgow’daki SEC için yeni Enerji ve Isıtma sisteminin baş danışmanı olan Dr David Telford.