İstanbullu metroya daha kolay ulaşacak

İstanbullu metroya daha kolay ulaşacak; Metro İstanbul, yolcularının alışkanlıklarından yola çıkarak kendi mobil uygulamasını güncelledi. Daha sade ve anlaşılır olmayı amaçlayan uygulama sayesinde İstanbullular aradıkları bilgiye hızla erişebilecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Metro İstanbul, yolcularının kullanım alışkanlıklarından yola çıkarak mobil uygulamasını İstanbulluların metro hatları ile ilgili her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşabilecekleri şekilde güncelledi.

Yeni nesil belediyecilik…
Hız ve erişilebilirlik çağımızda önemini giderek artırıyor. Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan İstanbul’da hızlı ve erişilebilir olmak çok daha önemli. Teknolojik gelişmeleri takip etmek ve kullanıcı taleplerine cevap veren uygulamalar geliştirmek yeni nesil belediyeciliğin kaçınılmaz bir parçası haline geldi. Bu kapsamda; her gün 2 milyondan fazla yolcuya ev sahipliği yapan Metro İstanbul internet sitesinin kullanıcılarının alışkanlıklarından yola çıkarak en sık kullanılan özellikleri mobil uygulamasında ön plana çıkardı.

iOS ve Android uyumlu…
Bilgi kirliliğini önlemek için sadelik ve fonksiyonelliğin ön planda tutulduğu uygulama hem iOS hem de Android cihazlar için tasarlandı. Metro İstanbul uygulamasının güncellemesini indiren ya da uygulamayı yeni yükleyen kullanıcılar; “Nasıl Giderim”, “Sefer Tarifeleri”, “Ağ Haritaları”, “Hattınızı Seçin” ve “Bilet & Ücretler” başlıkları altında aradıkları bilgiye kolayca ulaşabilecek.

Mobil Uygulamamızı İndirmek için aşağıdaki linkleri kullanınız;

iOS ????   apple.co/2SbcpE8‬
‪Android ???? 

M11 Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı


• Yüklenici:
Kolin-Şenbay İş Ortaklığı
• İşe Başlama Tarihi:
09.12.2016
• Projeler:
999.769.968,00 €

İnşaatı devam eden İstanbul 3. havalimanına şehir merkezinden ulaşımı sağlamak için inşaa edilecek olan Gayrettepe-YHL-Halkalı metro hattının 1. etabı olarak inşa edilmektedir.

Metro Durakları; Gayrettepe- Kağıthane- Hasdal- Kemerburgaz-Göktürk-İhsaniye-İstanbul Havalimanı 2-İstanbul Havalimanı 1-İstanbul Havalimanı 3

M11 Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı

Entegre Olunan Hatlar

Hat tamamlandığında;
Gayrettepe istasyonunda M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattı ve metrobüs işletmesi ile entegre olacaktır.