IVECO Türkiye’den yılın ilk 6 ayında başarılı performans

IVECO Türkiye 2021 yılının ilk 6 ayında pazar payını bir önceki yılın aynı dönemime göre 1,6 puan artırarak 3,5 ton ve üzeri kamyonet kamyon pazarında %8,5 paya ulaştı. IVECO, Türkiye’de 3,5 ton ve üzeri pazarda 3. konumunu koruyor.

Pandemi şartlarına ayak uyduran ve yetkili nokta sayısını hız kesmeden artıran IVECO, 2021 yılının ilk ayında Antalya’da ANTOTO ile online ortamda 3S Yetkili Satıcı ve Servis sözleşmesi imzalamıştı. Tesis yatırımını tamamlayan ve pandemi dolayısıyla açılış töreni düzenlemeyen ANTOTO, Temmuz ayında gerçekleştirdiği yoğun tanıtım kampanyası ile satış faaliyetlerine başladı. IVECO Türkiye 2020 yılında da İzmir yetkili satıcısı MEYEKS’i yetkili IVECO ailesine katmıştı.

IVECO Türkiye, tedarik sorunlarını da aşarak 2021 yılı için hedeflenen pazar payına şimdiden ulaştı. ODD verilerine göre 3,5 ton şasi segmentinde geçen yıl %10 olan pazar payını %17e çıkarmayı başaran IVECO, 3,5 ton panel van segmentide ise pazar payını geçen yılın aynı dönemime göre iki misli artırdı.

IVECO ağır vasıta ithal çekiciler segmentinde ise TAİD verilerine göre payını 2021 yılının ilk 6 ayında %9,6’dan %11’e çıkarmayı başardı. Geçmiş yıllarda ertelenen talebin geri gelmesi ile 2020 yılında %212 oranında büyüyen çekici segmenti, 2021 yılının ilk 6 ayında ise büyümesini sürdürerek %217 oranında hızlı büyümesini sürdürdü. IVECO yetkilileri yeni çekici IVECO S WAY ile hızla büyüyen çekici pazarında pazar payı artırmayı başardıklarını ifade ettiler.

IVECO yetkilileri 2021 yılında ticari araç pazarının beklenenden daha hızlı büyüdüğünü IVECO Türkiye olarak bayi ağı ile birlikte büyüyen pazarda daha da hızlı büyüyerek bu başarıyı elde ettiklerini ve beklenmedik bir durumla karşılaşılmaz ise mevcut trendin yıl sonuna kadar devam etmesini beklediklerini ifade ettiler