İzocam Yelken Takımı Marmaris Kış Trofesi’nin ilk ayağında ikinci oldu!

Sürdürülebilir yarınlar için yelken açan İzocam Yelken takımı, MIYC Marmaris Kış Trofesi’nin ilk ayağında gerçekleştirilen yarışı kendi grubunda 2’nci olarak tamamladı.

Enerji tasarrufu, çevreye dost üretim, doğayla bütünleşen ürünler, sağlıklı bireyler yaklaşımıyla yalıtım sektörünün lideri olan İzocam, “iyi yaşam” ve “sürdürülebilir yarınlar” için denizlere yelken açıyor. İzocam ve Sailmaster ile işbirliği ile kurulan İzocam Yelken Takımı, son olarak 22 – 23 Ocak 2022 tarihlerinde organize edilen MIYC Marmaris Kış Trofesi’nin birinci ayağına katıldı. Organizasyon kapsamında hava koşulları sebebi ile sadece 23 Ocak’ta gerçekleştirilen yarışı kendi grubunda 2’nci olarak tamamlayan İzocam Yelken Takımı, bir sonraki Marmaris yarışında yapılacak törende ödül almaya hak kazandı.

“Hep birlikte tam yol ileri!’ sloganıyla yelken açan İzocam Yelken Takımı, 2022 yılı boyunca BAYK Bodrum Kış Trofesi, MIYC Marmaris Kış Trofesi ve Bosphorous Cup olmak üzere 3 trofe ve 30 yarışta yer alacak.

İzocam, yelken sporu ile küresel iklim değişikliğine dikkat çekiyor

Yalıtımın lider markası İzocam, tüm faaliyetlerini gelecekte daha yaşanabilir bir dünya hedefine ulaşma misyonuyla sürdürüyor. Ürünleriyle 57 yılda 650 milyon ton karbon salımını engelleyen İzocam, 2050 yılına kadar da büyük çaplı yatırımlar devreye alarak karbon nötr olmayı hedefliyor. Bu doğrultuda 2021’de Tarsus Tesisi’nde dünya standartlarında hava emisyon değerlerine ulaşmayı sağlayan bir baca filtresi yatırımı gerçekleştiren İzocam, Taş yünü ve Cam yünü üretim tesislerinde döngüsel ekonomiye katkıda bulunmak amacıyla enerji izleme sistemleri kurarak geri kazanım, verimlilik projeleri uyguladı.

Tüm tesislerinde Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazanan İzocam, tesislerindeki aydınlatma tiplerini de çevreci uygulamalarla yeniledi. İzocam, şimdi de küresel iklim değişikliğine dikkat çekerek, ‘iyi yaşam’a ve ‘sürdürülebilir yarınlar’a öncülük etme misyonuyla kurduğu İzocam Yelken Takımı ile doğanın gücünü (rüzgarı) arkasına alıyor ve fosil yakıtları azaltıyor.

Doğadan ilham alıp doğal olanı destekleyen İzocam, üretimlerinde de bu misyonla hareket ederek doğa dostu ve sağlıklı ürünler sunuyor. Isı yalıtım, ses yalıtımı ve akustik düzenleme ile birlikte yangın güvenliği için vazgeçilmez olan İzocam camyünü ve taşyünü yalıtım ürünleri, dünyada en çok bilinen ve en güvenilir çevre dostu ürünler arasında yer alıyor.

İzocam, 14 yıldır Taşyünü ve 13 yıldır da Camyünü ürünlerinde EUCEB Sertifikası için yaptığı sürekli yatırımlarla da sektöre liderlik ediyor. İzocam marka mineral yünlerin, deri ve solunum yoluyla vücuda nüfuz eden elyafları vücuttan çözünerek atılıyor, doğaya ve insan sağlığına zarar vermiyor. Ürünlerin bu bio-çözünürlük özelliği de EUCEB belgesi ile kanıtlanmış durumda. EUCEB sertifikası olan ürünler sürekli test edilerek, elyafların sağlığa zararsız olduğu sertifika süresince garanti ediliyor.