Sürükleyici VR deneyimi ile Notre-Dame katedralini keşfedin

Notre-Dame de Paris katedralinin yenilenmesindeki ilerlemenin nasıl gittiğini görmek için istekli misiniz ? Yoksa Nisan 2019’da yanan ateşin şeklini bozmadan önceki halini hatırlamaya istekli misiniz? 15 Ocak’tan itibaren, şehrin kültürel teklifine yapılan en son ekleme sayesinde, tüm bunları yapma ve ikonik Paris simgesi hakkında çok daha fazla bilgi edinme şansına sahip olacaksınız. Kendinizi Éternelle Notre-Dame (Eternal Notre-Dame) adlı sanal gerçeklikte   heyecan verici yeni bir deneyime bırakın.

Sanal gerçeklikle Notre-Dame katedralini olabildiğince canlı bir şekilde keşfetmek

15 Ocak – 21 Aralık 2022 tarihleri arasında , modern dijital teknolojiler sayesinde Paris’in en iyi Gotik katedrali ile benzersiz bir karşılaşmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Yeni bir sergi, binanın tamamen dijitalleştirilmiş bir vizyonunu temsil ediyor. Sergi, onu inşa edildiği zamanlardan günümüzün yenilenmesine kadar, en iyi korunan sırlarını anlatarak, tarihine damgasını vuran şahsiyetleri ve anıtın görünümünü şekillendiren ve onun ebedi kültürel değerini tanımlayan önemli olayları tanıtarak sunuyor.

Sergi tüm izleyiciler için uygundur ve ünlü iş bölgesi La Défense’de (gerçek Katedral’den yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta) Espace Grande Arche’da görülebilir . Yalnızca salıdan pazara 12:00-20:00 saatleri arasında yerinde görülebilir .

Daha sonra ilkbaharda Île de la Cité’ye taşınacak ve son olarak – 2022 sonbaharında – Notre-Dame’ın ön avlusunda gerçekleşecek. Bundan sonra, deneyim Fransa ve Avrupa üzerinden bir yolculuğa çıkacak.

Biletler yetişkinler için 30 Euro, indirimli oran (öğrenciler, işsizler, engelliler, emekliler) veya gruplar için 20 Euro’dur. Organizatörler, anıtın restorasyonu için %30 bağış yapmayı taahhüt ediyor, böylece her ziyaretçi bağışçı oluyor.

Bu çaba Orange Group ve Amaclio Productions tarafından Paris Piskoposluğu, katedralin restorasyonundan sorumlu kamu kuruluşu ve Paris Şehri ile ortaklaşa gerçekleştiriliyor.

Son olarak, La Défense’deki Espace Grande Arche’da ziyaretçiler, ziyaretlerinden önce katedrale, tarihine ve inşaat alanına ayrılmış 500 m2’lik bir alana ücretsiz erişim hakkına sahip olacaklar.

Kendi koltuğunuzdan sergiye bir göz atmak için yukarıdaki galerideki görüntüleri ve videoyu izleyin .