Türkiye’nin ilk Elektromobilite Fuarı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi

Türkiye’nin ilk Elektromobilite Fuarı, tüketiciler ve sektör temsilcileri tarafından ilgiyle karşılandı.
9-12 Aralık 2021 tarihleri arasında, Yenikapı, İstanbul’da organize edilen fuarda 4 gün boyunca elektrikli otomobiller, farklı ulaşım alternatifleri sağlayan araçlar, şarj operatörleri, altyapı sağlayıcıları, batarya ve ekipman üreticileri yerini aldı.

Fuarla eş zamanlı olarak 9 ve 10 Aralık tarihlerinde düzenlenen, 9 panel oturumunda toplam 45 değerli panelistin yer aldığı konferans bölümü de, projenin önemli bir parçası olarak dikkat çekti. Mikromobiliteden, ileri araç teknolojilerinde yerli işbirliği fırsatları ve yeni dönem araç teknoloji trendlerine, e-mobilite ve yenilenebilir enerjiden Türkiye’de şarj altyapısı, sistemleri ve istasyon ağına kadar geniş bir perspektiften e-mobilite sektörüne bakan konferans programı, dinleyicilerinin beğenisini kazandı.

E-drive Turkey, bir ilki baslatarak iç alana kurulan bisiklet/scooter deneyim alanı ile ziyaretçilerine keyifli bir sürüş deneyimi firsatı sundu. 2022’de de devam edecek bu uygulama, hem firmalar hem ziyaretçiler tarafından beğeniyle karşılandı. E-drive Turkey’de birçok basın mensubunu ağırlamaktan mutluluk duyduk. Turkiye’nin ilk elektromobilite fuarı, yenilikçi konsepti ile birçok kanalın ana haber bülteninde ve yine birçok önemli internet sitesinde kendisine yer buldu.