Volkswagen T7 nostaljinin güncellenmiş hali

Volkswagen, T7 Transporter Multivan tanıtımına devam ediyor. Son haftalarda her gün aracın yeni görüntülerini yayınlayan Alman marka, teaser’ların son bölümünde aracın PHEV versiyonuna odaklanıyor. Bu model sadece elektrikli motorunu kullanabileceğiz modu ile ön plana çıkıyor. Multivan eHybrid’in düşük hızlarda sadece elektrikli sistemini kullandığınıyor. Bataryanın boşalması ya da yüksek hızlara ulaşılması halinde, içten yanmalı motor görevi devralıyor. Bataryaları da aracın altına yerleştirerek ağırlık merkezini aşağı çeken Volkswagen, kabinde de bu sayede alan kazanımı sağlamış.

Volkswagen, şu anda aracın kullanacağı PHEV sistemi hakkında net bir açıklama yapmadı. Fakat MQB platformunu kullanacağını bildiğimiz model, mekanik anlamda platform kardeşlerine benzeyebilir. Bu da Golf GTE, Audi A3 Sportback 45 TFSI ve Skoda Octavia RS iV gibi modellerde bulunan 245 bg gücündeki 1.4 litrelik hibrit motorun en iyi aday olduğu anlamına geliyor.

Wolfsburg menşeli üreticinin bu motorun bir de giriş versiyonunu ürettiğini belirtelim. Fakat daha büyük ve daha ağır yükler taşıyacak olan T7 Transporter’ın, daha güçlü versiyona sahip olması kulağa çok daha mantıklı geliyor. Aracın 13 kWh’lik lityum iyon batarya ile geldiğini de belirtelim.

Merakla beklediğimiz model önümüzdeki ayın sonu itibariyle bizlerle olacak. Elektronik park frenini ilk kez kullanacak Transporter modeli olacak T7, Golf benzeri kabin tasarımı ile yüklüce teknoloji sunacak.