Continental-Mobil otomotiv geleceği

Continental insan ve eşya taşımacılığına dönük akıllı teknolojiler geliştirir. Güvenilir bir iş ortağı, uluslararası otomotiv tedarikçisi, lastik üreticisi ve sanayi partneri olarak sürdürülebilir, güvenli, konforlu, ihtiyaca özel ve hesaplı çözümler sunar. 2014 yılında grup beş iş kolunda, Şase & Güvenlik, İç Aksam, Güç Aktarma, Lastik ve ContiTech, yaklaşık 34,5  milyar € satış rakamına ulaşmıştır. Continental halen 53 ülkede yaklaşık 200.000 çalışan istihdam etmektedir.

Şase & Güvenlik birimi entegre aktif ve pasif sürüş emniyeti teknolojileri ile araç dinamiklerini destekleyen ürünler geliştirir ve üretir. Ürün portföyü, elektronik ve hidrolik fren ve şase kontrol sistemlerinden sensörlere, ileri sürücü destek hizmetlerine, hava yastığı elektroniği ve sensörleri ile elektronik hava süspansiyon sistemlerinden geniş cam yıkama sistemlerine ve far temizleme nozuluna kadar çeşitlilik gösterir.

Continental Grubu, üst düzey sistem yetkinliğine ve tüm bileşenlerin ContiGuard güvenlik konseptine entegrasyonuna odaklanılır. Dünya genelinde 38.000 kişinin çalıştığı Şase & Güvenlik birimi 2014 yılında yaklaşık 7.5 milyar € satış rakamına ulaşmıştır.

Bilgi yönetimi ve Akıllı Taşımacılık Sistemleri, farklı araçlar için geniş ürün yelpazesine sahip İç Aksam biriminin kalbidir. Ürün portföyü, gösterge paneli, çok fonksiyonlu göstergeler ve baş üstü göstergeler, kontrol üniteleri, elektronik otomobil kilit ve lastik bilgi sistemleri, radyolar, bilgi-eğlence sistemleri, girdi cihazları ve kontrol paneli, iklim kontrol birimleri, telematik çözümler ve hizmetler ile kokpitleri içerir. Dünya genelinde 36.000 kişinin çalıştığı İç Aksam birimi 2014 yılında yaklaşık 7.0 milyar € satış rakamına ulaşmıştır.

 

Güç Aktarma birimi araç güç aktarım mekanizması için yenilikçi ve etkin sistem çözümleri üretir.  Kapsamlı ürün yelpazesinde, benzin ve dizel enjeksiyon sistemleri, sensör ve tahrik kolu, motor yönetimi ve veri iletim kontrolü, egzoz teknolojileri ile yakıt tedarik sistemlerinin yanında hibrid ve elektrikli araçlar için parça ve sistemler bulunur. Dünya genelinde 34.500 kişinin çalıştığı İç Aksam birimi 2014 yılında yaklaşık 6,5 milyar € satış rakamına ulaşmıştır.