Delphi’den önemli atılım

Global Power Electronics Portfolio

Otomotiv piyasası için yenilikçi ve sürdürülebilir mobilite çözümleri sunma konusunda küresel bir lider olan BorgWarner, elektrikli araçlara yönelik küresel güç elektroniği programı ile yeni çıkan teknolojileri satış sonrasına getiriyor.

Şirketin önde gelen ürün portföyü, BorgWarner’ın elektrikliye geçiş çözümlerini küresel ölçekte genişletmek için yaptığı stratejik iş yatırımlarından faydalanıyor ve satış sonrası müşterilerinin kombine invertör ve DC/DC konvertörleri, çekiş gücü invertör modülleri ve yerleşik şarj cihazları gibi orijinal ekipman (OE) kalitesindeki yedek parçalara ulaşmalarına olanak veriyor. Şirketin yenilikçi eksiksiz hizmet çözümü, ayrıca satış sonrası müşterilerinin bu hızla gelişen elektrikli araç piyasasına servis ve onarım hizmetleri sunmasına yardımcı olmak için şarj ekipmanları, uzman önderliğinde derinlemesine eğitim, gelişmiş teknik destek ve geleneksel yedek parçalar da sağlıyor.

Yeni videomuzu izlemek için buraya tıklayın

BorgWarner Aftermarket Başkanı ve Genel Müdürü Alex Ashmore, “Sürdürülebilirliğe geçiş, yalnızca dünyanın dört bir köşesinde sıfır emisyonlu araçların yüzde 100 satışını hayata geçiren hükümet girişimleri tarafından yönlendirilmiyor,” diyerek sözlerine devam ediyor; “Tüketicilerin de daha çevreci mobilite istediklerini görüyoruz çünkü pandemi sırasında bile küresel batarya elektrikli ve prize takılan hibrit araç satışları geçtiğimiz yıl yüzde 43 oranında artış gösterdi. Tüm bu araçlar, hareket edebilmek için güç elektroniğini kullanıyor ve sektörle birlikte ilerleyebilmek için satış sonrası pazarının bu bileşenlere erişebilmesi gerekecek.”

Elektrikli araç satış sonrası piyasası için OE performansı

Şirketin güç elektroniğine yatırım yapma konusundaki yenilikçi öngörüsü, müşterilerimizin sıkılaşan emisyon ve yakıt ekonomisi düzenlemelerine uymalarına ve elektrikli araçların tüketiciler tarafından kabul görmesini sağlamalarına yardımcı oldu. BorgWarner’ın farklı OE çözümlerinden oluşan seti; kombine invertör ve DC/DC konvertörlerini (CIDD), çekiş gücü invertör modüllerini (TPIM) ve boyut, ağırlık, güç yoğunluğu ve maliyet düşürme açısından sınıfındaki en iyi performansı sunan yerleşik şarj cihazlarını içeriyor. Hâlihazırda pek çok küresel araç üreticisinin platformunda kendine yer bulmuş olan şirket, OE kalitesinde onarım için bu bileşenleri sunarak elektrikliye geçişi satış sonrasına getirmeye devam edecek.

Delphi Technologies Power Electronics Portfolio

Tüketicilere esnek ve taşınabilir bir şarj çözümü sunuyor 

Delphi Technologies, hemen hemen her yerde kullanılabilen yenilikçi, düşük maliyetli, hepsi bir arada bir çözüm sunarak tüketicilerin seçeneklerden kaynaklanan kafa karışıklığını azaltıyor. Önde gelen pek çok OEM’in seri üretiminde kendini kanıtlamış olan şirketin Charge Mode 2 kablosu, müşterilerin evdeki prizler gibi mevcut altyapıyı kullanarak elektrikli araçlarını (EV) güvenli bir şekilde şarj etmelerine olanak veren Kablo İçi Kontrol ve Koruma Cihazına (IC-CPD) sahip. Elektrikli araçların bagaj bölmesinde kolayca saklanabilen bu önde gelen teknoloji; kısa seyahatler, gece şarj etme veya acil şarj etme için ideal bir çözüm. Delphi Technologies Charge Mode 2 kabloları, kullanılacakları ülkeye göre özelleştiriliyor ve şu anda Kuzey Amerika, Avrupa ve Çin’de satılıyor.

Yenilikçi tam hizmet çözümüyle parçadan daha fazlası  
Gelecekteki elektrikliye geçiş trendlerini öngören Delphi Technologies, dünyanın dört bir köşesindeki kurulumcuların yüksek voltajlı otomotiv teknolojisine servis hizmetlerini güvenli bir şekilde verebilmek için ihtiyaç duyacakları teknik eğitimi destekliyor. Şirketin tam hizmet çözümü, prize takılan ve hibrit elektrikli araçların (PHEV/HEV’ler) servisi konusunda kapsamlı eğitim sunuyor ve programın, gelecekteki servis ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde genişletilmesi planlanıyor. Delphi Technologies’in önde gelen ürünleri, bölgeye bağlı olarak eksiksiz bir elektrikli araç çözümü için pek çok güç aktarma onarımını desteklemek üzere frenler, sensörler, termal parçalar, direksiyon ve süspansiyon parçaları gibi kaliteli geleneksel yedek parçalar sağlıyor.

Ashmore, bu durumu şu şekilde ifade ediyor; “Elektrikliye geçiş yarışı, yeni nesil araçlara servis hizmeti verebilmek için doğru parçalara, araçlara ve bilgilere sahip firmalar için önemli bir satış sonrası fırsatı oluşturuyor. İşte bu yüzden Delphi Technologies olarak yalnızca BorgWarner’ın lider OE teknolojisini satış sonrasına getirmek konusunda değil, iş gücünü karmaşık elektrikli araçlardan oluşan bu yeni filonun yeni teknolojileri hakkında eğitmek için gereken teknik eğitimi ve desteği sağlama konusunda da heyecanlıyız.”