Hemen İstanbul Gönüllüsü Ol!

Hemen İstanbul Gönüllüsü Ol!

Nasıl İstanbul Gönüllüsü Olabilirsiniz?

İstanbul Gönüllüleri’ne Hoş Geldiniz!

İstanbul Gönüllüleri olarak yapacağımız birçok çalışmada sizleri de aramızda aktif olarak görmeyi istiyoruz…

İstanbul Gönüllüleri’ne kayıt olarak gönüllü faaliyetlerimize katılabilmek için gerekli birkaç adımdan oluşan Gönüllü Olma Sürecini en kısa sürede tamamlamanızı bekliyoruz.

Bu süreçte sizlere Mahalle Sorumlularımız da gerekli desteği sunacaktır.

İstanbul Gönüllüleri, Gönüllü Olma Süreci aşağıdaki adımlardan oluşuyor;

1) İlk Başvuru Formunu Doldurma ve Hesap Aktivasyonu: Web sitemizde yer alan ‘Gönüllü Ol’ sekmesinden girerek istenen temel bilgileri eksiksiz doldurmalı ve ‘Kaydol‘ butonunu tıklamalısınız. Formu doldurduğunuzda ekranda belirecek ‘Aktivasyon Bilgilerini E-Posta İle Gönder‘ butonuna bastığınızda, e posta hesabınıza gelecek mesajda belirtilen bağlantıyı tıklayıp şifre belirleme ekranına yönlendirileceksiniz. Lütfen web sitesi şifrenizi belirleyerek ‘Hesabımı Aktifleştir‘ butonuna tıklayınız. Ardından, Web sitesi Ana sayfasına geri dönmüş olacaksınız.

2) Gönüllü Tercihlerini Belirleme: Gönüllü çalışmalarınız için gerekli olacak bir kaç yeni bilgiyi, hangi faaliyet alanlarına ilgi duyduğunuzu ve nasıl katkı sunmak istediğinizi belirtmek üzere Ana Sayfanın en başında yer alan ‘Gönüllü Tercihleri’ sekmesine tıklayınız. Açılacak tercih formunu doldurup bilgileri kaydederek önemli bir aşamayı daha tamamlamış olacaksınız.

Önemli Not: Tüm aşamalarda size gönderilecek e-postalardaki yönlendirmeleri dikkatle takip etmelisiniz. Gönderilen e-postalardaki bağlantılar ‘kişiye özel” olup çift kayıt yaratmamak, istenmeyen ve/veya hatalı posta oluşturmamak açısından kesinlikle başka biri ile paylaşılmamalı, kimseye gönderilmemelidir. Kişiye özel gelen e-postalardaki gönderici hesap ‘İstanbul Gönüllüleri’ olacaktır.

Gönüllülük faaliyetlerimizi bu platform üstünden e posta iletişimi ile sürdürüyoruz. Bu nedenle, çeşitli yerlerde karşılaşabileceğiniz ‘e posta almak istemiyorum‘ şeklindeki çıkış opsiyonlarını tıklamanız halinde sizinle iletişim kanalımız tıkanacağından lütfen bu seçeneği hiç kullanmayınız.

Henüz bir e-posta almadığınızı düşünüyorsanız lütfen, “Gönüllü Ol” formunda belirttiğiniz e-posta adresinizin spam/junk/istenmeyen posta bölümlerini kontrol ediniz.

Web sitesine üye olarak girmek ve sadece üyelere açık etkinliklere kayıt olmak ve haberlere ulaşabilmek için Web’e her seferinde e-posta adresiniz ve şifrenizle girmelisiniz! Bunun için sitede yer alan ‘Giriş Yap’ alanını kullanabilirsiniz.

3) Profil Bilgilerini Doldurma: Şifrenizle siteye giriş yaptığınızda Web sitesinde yer alan profil ikonu üstüne gelerek veya her sayfanın en altında yer alan isminizi veya ‘Hesap Ayarlarını Değiştir’/’Ayarlarım‘ seçeneğini tıklayarak özel profil bilgi ve tercihlerinizi girebilir/değiştirebilir, fotoğrafınızı yükleyebilirsiniz.

Fotoğrafınızı yüklemekte zorlanıyorsanız https://www.istanbulgonulluleri.org/profile_fotograf_yukleme bağlantısından yardım alabilirsiniz.

Önemli Not: Lütfen tüm bilgilerinizi girdikten sonra en son adım olarak fotoğrafınızı yükleyip, bilgilerinizi kaydediniz. 

4) Bulunduğunuz İlçenin Telegram Grubuna Katılma: Gönüllülerimiz ile iletişim kurduğumuz alternatif iletişim kanalımız Telegram uygulamasıdır. Öncelikle cep telefonunuza ve/veya bilgisayarına Telegram uygulaması yüklemelisiniz.

Zaman zaman gönüllülerimize, ikamet ettikleri ilçenin tüm gönüllülerinin bir arada bulunduğu İlçe Telegram Grubuna davet bağlantıları göndermekteyiz. İstanbul Gönüllüleri’nden gelen e-postaları takip ederek gelen bağlantıdan grubunuza katılabilirsiniz. Ayrıca, mahalle sorumlumuz size ulaştığında sizi Telegram grubuna ekleyebilecektir.

Önemli Not: İstanbul Gönüllüleri’ne katılan tüm gönüllülerimiz öncelikle ikamet ettikleri mahallelerinin gönüllüleri olarak kabul edilmektedir. Gönüllü Olma Süreci’nizin herhangi bir aşamasında sizinle tanışmak ve süreciniz konusunda size destek olmak üzere Mahalle Sorumlularımız sizinle iletişime geçebilir. 

5) Tanıtım ve Tanışma Toplantısına Katılma: Gönüllülerimizle tanışmak ve İstanbul Gönüllüleri’ni daha yakından tanıtmak üzere ilçe ya da bölge olarak düzenlenen bu toplantılara mutlaka katılmalısınız. Toplantı davetleri hem e-posta hesabınıza gönderilmekte hem ilçe gruplarında paylaşılmaktadır. Lütfen takip ediniz! Bu aşamayı tamamladığınızda sizi küçük bir sürpriz bekliyor…

6) Temel Gönüllü Eğitimi: Tüm İstanbul Gönüllüleri olarak aynı dili konuşmayı çok önemsiyoruz. Hem ortak bir dil geliştirebilmek hem gönüllülük bakış açımızı pekiştirebilmek üzere düzenlenen bu eğitimlere mutlaka bekliyoruz. Bunun için de özel davet alacaksınız.

Bu adımları tamamladığınızda artık aktif bir gönüllü olma yolundasınız. Tercihlerinize göre katılıp katkı vereceğiniz birbirinden farklı ve keyifli projeler, etkinlikler ve mahalli çalışmalar sizi bekliyor! Lütfen e-postalarınızı kontrol ediniz! Web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız…

Unutmayınız… 

İstanbul Gönüllüleri birleştirir, harekete geçirir ve fark yaratır!