INTERTRAFFİC AMSTERDAM 2022’DE NELER VAR | ZİRVE PROGRAMI

Amsterdam
Pazartesi, 17 Ocak 2022

Intertraffic, yalnızca dünyanın en büyük mobilite ve trafik teknolojisi ticaret fuarı değil, yenilikçi Zirve Programı, konuyla ilgili olduğu kadar kapsamlı ve geniş kapsamlıdır. Program Yöneticisi Esther de Waard ile 2022 Zirve Programının neler sunabileceği hakkında konuştuk.

Eşi görülmemiş ve tamamen beklenmedik dört yıllık bir aradan sonra Intertraffic Amsterdam geri döndü. Mart ayının sonunda, mobilite ve trafik teknolojisi dünyası, en son gelişmeleri, yenilikleri, icatları ve düşünceyi almak için RAI’ye inecek. Binlerce kişi teknoloji çözümleri aramak için sergi salonlarını dolaşırken, Zirve Programı dört gün boyunca özel olarak inşa edilmiş, bağımsız tiyatrolarda gerçekleşecek. Zirve Program Yöneticisi Esther de Waard, çok sayıda önemli nokta arasında gezinmemize yardımcı oluyor.

Intertraffic: Esther, Zirve Programında öne çıkan bazı konularda bize rehberlik edebilir misin? Bu yıl yeni ve gerçekten ilginç olan nedir?
Esther de Waard (EdW): Başlangıç ​​olarak, program dolu ve her zamankinden daha büyük. Yaklaşık 120 seans ve gösteri bekliyoruz ve Intertraffic’in herkes için bir şeyler sunduğunu düşünüyorum. Tiyatro başına günde bir veya iki temamız var. Bu yıl tüm salonlar Salon 7’de. Yani 2018’deki son edisyonla karşılaştırıldığında her şey tek bir yerde olacak. Tiyatrolar, sektördeki zorluklara tam olarak yanıt veren mobilite çözümleri ve politika yönergeleri sunan yeniliklere, politika yönergelerine ve kullanıcı deneyimlerine odaklanan açılış konuşmaları, etkileşimli sunumlar, tartışmalar ve panel tartışmaları gerçekleştirecek. Ayrıca bir demo alanımız ve saha sunumlarını gerçekleştireceğimiz açık sahne alanımız var. ve ayrıca sunum yapan kişilerin ve paydaş kuruluşların mobilite çözümleri ve hareketlilik geçişini hızlandırmak için birçok yenilikçi çözüm ve en iyi uygulama sunan politika yönergeleri hakkında konuşabilecekleri bazı çalışma oturumları. Swarco, 3M, Yunex Traffic, EasyPark, International Road Federation, Polis, City of Amsterdam, TomTom, Visa, Mobileye, Teledyne FLIR, Redflex Traffic Systems, Flowbird, WPS Traffic Systems ve diğerleri gibi tanınmış şirketler, şehirler ve paydaş kuruluşlar, programın bir parçası olun.

Büyük bir artı: Büyük bir serginin parçası olduğu için Zirve Programının oturumlarına katılmak için herhangi bir ücret yok. Zirve Programı tamamen ilham vermek ve insanları birbirine bağlamakla ilgilidir. Ve ziyaretçilere içinde bulundukları hareketlilik geçişini kolaylaştırmak için gerekli araçları sunmak.

“Program dolu ve her zamankinden daha büyük. Yaklaşık 120 seans ve gösteri bekliyoruz ve Intertraffic’in gerçekten herkes için bir şeyler sunduğunu düşünüyorum.”

Intertraffic: Bize bazı örnekler verebilir misiniz?EdW: Dijitalleşme ve otomasyon, yapay zeka, veri toplamadaki muazzam büyüme ve gezginlerin her zamankinden daha fazla bilgiye ihtiyaç duymasıyla artan bağlantı gibi sıcak konuları ele alacağız. Program ayrıca Yeşil Anlaşma hedeflerine ulaşmak, sıfır vizyon , entegre mobilite hizmetleri ve altyapıyı yeniden tasarlama gibi acil sorunları da içeriyor . Zorlu konulardan korkmuyoruz. Ayrıca yeni nesil trafik yönetimi ve yol operatörünün değişen rolünden ve bunun nasıl giderek daha dijital bir rol haline geldiğinden bahsediyoruz.

Sürdürülebilirlik ve yaşanabilirlik

Intertraffic: Editoryal olarak ele aldığımız konulardan biri de sürdürülebilirlik. Herhalde Zirve Programı’nda da durum böyledir?
EdW: Evet, kesinlikle. Şimdi soru, trafik yönetimi çözümlerine entegre edilen yaşanabilirlik, güvenlik ve sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda şehirlerdeki zorlukların yanı sıra mod değişimleri, entegre mobilite hizmetleri, Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planları ve bunların nasıl üstesinden geleceğimizdir. kamusal alanı daha esnek bir şekilde kullanın. Dolayısıyla, tüm bunlar ele alacağımız sorunlardır. Zirve, açılış konuşmaları, çözüm sunumları, çalıştaylar, tartışmalar ve panel tartışmalarının bir karışımı olacak ve ön program Ocak ayının sonunda Intertraffic web sitesinde ve yeni çevrimiçi ağ platformumuz Intertraffic Connect aracılığıyla çevrimiçi olacak. İnsanlar kayıt olabilir ve konuşmacılara soru sorabilir, böylece konuşmacılar ve ziyaretçiler arasında doğrudan bir bağlantı kurmanın ve iletişim kurmanın daha etkileşimli bir yolu olur.

“Şimdi asıl soru, yaşanabilirlik, güvenlik ve sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda şehirlerdeki zorlukların yanı sıra mod değişimleri, entegre mobilite hizmetleri, Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planları ve kamusal alanın daha esnek bir şekilde nasıl kullanılacağıdır. “

Intertraffic: Muhtemelen 2020 için gönderilen makalelerin adil bir kısmı bu yıl dahil edilecek. 2022 için yeni gönderilen sunumlara bunları uydurma konusunda nasıl bir yol izlediniz?
EdW: Evet, bazı konuşmacılar elbette sunumlarını yeniden göndermek istediklerini belirttiler ve gerçek zamanlı verilerle veya belki başka konuşmacılarla güncellendiler. Ancak 2020 programının sadece bir kısmı bu yıla aktarıldı ve güncellendi. Bu yıl sunum talepleri gönderen pek çok yeni katılımcı var [ilk kez sergileyenlere odaklanan gelecek makalelere bakın] ve ayrıca Uluslararası Yol Federasyonu ve POLIS gibi bazı paydaş kuruluşlarla birlikte çalışıyoruz. örneğin Hollanda Bakanlığı ve şehirler, bazı çalıştaylar sunacak.

Çevrimiçi

Intertraffic: Bariz nedenlerden dolayı şahsen katılamayan potansiyel ziyaretçiler için, nasıl karşılanacaklar?
EdW: Bize şahsen katılamayanlar için belirli oturumları yayınlayacağız veya kaydedeceğiz. Zirve Programında, salonlardan birinde Salon 7’de gerçekleşen açılış töreni gibi birkaç melez unsur olacak.

Intertraffic: Önceki yinelemelerden farklı olan başka ne var?
EdW: 2020 ile karşılaştırıldığında, ayrıca Zirve Programının bir parçası olan bazı açılış sunumlarımız da var. Güne bir açılış konuşması ile başlayacağız ve ardından interaktif sunumlar, münazaralar ve panel tartışmaları ile devam edeceğiz.

Intertraffic, küresel trend belirleyici

Intertraffic: Gösteri, yıllar boyunca trendleri belirlemekten, yeni ürünleri piyasaya sürmekten, dünyaya teknolojik yenilikleri ilk kez görmekten ve çok sayıda girişimi, yeni şirketleri ve büyük işbirliklerini ve ortak girişimleri duyurmaktan sorumlu oldu. Bu yıl bu cephede ne bekleyebiliriz?
EdW: Bence bu yılki en ilginç trendlerden biri, yolları daha güvenli hale getirmek için yapay zekanın uygulanması. Ayrıca: Büyük veriden akıllı trafik yönetimine nasıl geçebiliriz? Ve yol operatörü ve yol kullanıcısı/yolcu için akıllı veri uygulamalarını nasıl yaratırsınız? Çokça gördüğümüz şeylerden biri de bu. Ayrıca, her türlü yoldan toplanan verileri kullanarak daha fazla trafik bilgisi oluşturmak. Ayrıca hem Zirve Programında hem de sergi salonlarında, bulut teknolojisi ve karayolu analitiği kullanılarak trafik izlemenin artan optimizasyonunu görüyoruz.

Yeşil Anlaşma’nın etkilerine odaklanan atölyelerimiz için çok heyecanlıyım. CO2 emisyonlarının azaltılmasına yönelik yeni yönergeler nelerdir? Bu, şehirleri tasarlama şeklimiz için ne anlama geliyor? Yolları ve kamusal alanları nasıl daha esnek bir şekilde kullanabiliriz? İnsanlara yeni mobilite modlarında gerçek bir seçim sunan hizmetleri nasıl oluşturabiliriz? Bunlar, Zirve’nin izleyicileriyle paylaşacağımız deneyimlerdir.
“Bence bu yılki en ilginç trendlerden biri, yolları daha güvenli hale getirmek için yapay zekanın uygulanması.”

Intertraffic: Son olarak Esther, her Zirve oturumu boş mu yoksa bazı son dakika sunumlarını değerlendirmek için hala yer var mı?
EdW: Aslında neredeyse dolu, sadece sınırlı boş yerimiz var, bu yüzden okuyucular makale göndermek isterse, bunu yapmak için birkaç günleri daha var ama gecikmeyin! Ayrıntılar Intertraffic web sitesinde mevcuttur. Zirve programı, ziyaretçilerin ilgi duydukları oturumları seçmeleri için Ocak ayının sonunda çevrimiçi olarak yayınlanacaktır. Dört yıllık bir aradan sonra hepinizi orada görmek için sabırsızlanıyoruz!
Intertraffic Amsterdam 29 Mart – 1 Nisan 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Daha fazla ayrıntı, kayıt ve son dakika ödevinin nasıl gönderileceği hakkında bilgi için şu adresi ziyaret edin: http://www.intertraffic.com/amsterdam