İstanbul da yaşayanlar için anket WRI-Türkiye

İstanbul’da mı yaşıyorsunuz? Ya da yakın zamanda İstanbul’da mı yaşadınız? Anketimizi doldurun, İstanbul’da ulaşıma dair fikrinizi paylaşın!

Kent içi Hareketlilikte Bisikletli Ulaşım Anketi – 2021
Ara 28, 2021

Anket için: 

Kent içi Hareketlilikte Bisikletli Ulaşım Anketi – 2021

WRI Türkiye, İstanbul Derinlemesine Destek Bisiklet Projesi kapsamında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) İstanbul Bisiklet Ana Planında yer alan 1050 km bisiklet yolu hedefi doğrultusunda, İstanbul’da bisikletin ulaşımdaki payını arttırmak amacıyla 2021-2022 yıllarında İBB’ye altyapı ve iletişim alanlarında uygulamaya dönük uzmanlık desteği sağlayacaktır.

Bu iş birliği kapsamında İstanbul’da yaşayan ya da yakın zamana kadar yaşamış kişileri hedefleyen “Kent içi Hareketlilikte Bisikletli Ulaşım Anketi – 2021” çalışması tasarlanmıştır. 2014 yılında WRI Türkiye’nin “İstanbul’da Güvenli Bisiklet Yolları Tasarım Kılavuzu” kapsamında gerçekleştirdiği bisiklet anketi referans alınarak hazırlanan bu anket ile İstanbul’da bisikletli ulaşım için bir öncesi ve sonrası çalışmasının da gerçekleştirilmesi mümkün olacaktır. Anket, ortalama 15 dakika sürmektedir. Katılımız için şimdiden teşekkür ederiz.

NOT: Anketi telefondan dolduranların özellikle dikkat etmesi gereken bir husus mevcuttur. Bazı sorularda tablo yöntemi kullanılmıştır ve bu sorularda birden fazla satır ve birden fazla sütun bulunmaktadır. Telefonda bu tablo tek bir ekrana sığmadığı için her bir satır ve karşılık gelen seçenekler (sütunlar) ayrı ayrı sayfalarda sıra ile gelmektedir.

Bundan dolayı bu tarz sorularda toplam satır sayısı kadar sayfa gelmektedir, bu bir anket hatası değildir. Eğer soru zorunlu değilse bu satırların herhangi biri için uygun cevabınız olmadığı durumlarda işaretleme yapmadan geçebilirsiniz.