Nikola Coolidge-Arizona’daki bir müşteri etkinliğiyle seri üretimin başlamasını kutladı

Nikola Coolidge-Arizona’daki bir müşteri etkinliğiyle seri üretimin başlamasını kutladı. Coolidge üretim tesisinin 1. Aşaması, Nikola’ya 2.500 kamyon üretim kapasitesi sağlıyor. Faz 2 montaj genişletme alanının inşaatına başlandı ve iki vardiyada yılda 20.000 kamyona kadar üretim kapasitesiyle 2023’te tesisin tamamlanması bekleniyor.

Nikola , Coolidge, Arizona’daki Nikola Tre elektrikli kamyonunun ticari seri kamyon üretiminin başlangıcını filo müşterileri, hükümet yetkilileri ve Phoenix iş liderlerinin katıldığı özel bir törenle kutladı . Coolidge üretim tesisinin 1. Aşaması, Nikola’ya 2.500 kamyon üretim kapasitesi sağlıyor. Faz 2 montaj genişletme alanının inşaatına başlandı ve iki vardiyada yılda 20.000 kamyona kadar üretim kapasitesiyle 2023’te tamamlanması bekleniyor.

Nikola Coolidge’de prodüksiyona başlamadan önce ne oldu?

17 Aralık 2021’de Nikola, ilk iki Nikola Tre BEV’i TTSI’ye teslim etti . 24 Ocak 2022’de Nikola, Anheuser-Busch ile FCEV pilot operasyonlarına başladı . İki Nikola Tre FCEV alfa, bira üreticisinin Güney Kaliforniya dağıtım ağı içinde günlük hizmette bir pilot uygulamadan geçiyor. Eylül 2021’de düzenlenen resmi açılış töreninin bir güncellemesi olarak , IVECO’nun endüstriyel kompleksindeki Nikola’nın Ulm, Almanya üretim tesisi de tamamlandı. Tesis, yılda 2.000 kamyon üretim kapasitesine sahiptir ve yılda 10.000 kamyona kadar genişletilebilir.

Nikola’nın CEO’su Mark Russell, « Tre BEV’in üretimine 21 Mart’ta burada, Coolidge’de başladık ve bugün bu dönüm noktasını ve müşterilerimize ilk kamyon sevkiyatlarını kutluyoruz” dedi. «2022’de işimizin her alanında ilerliyoruz. Önümüzdeki yıl, üretim karışımına yakıt hücreli elektrikli araçların (FCEV) eklenmesi planlanıyor . Araç teslim etmeye ve gelir elde etmeye odaklandık».

Soldan-sağa, Nikola İcra Kurulu Başkanı Mark Russell