Otonom sürüş ve ADAS özellikleri için, Arrival – Ambarella işbirliği

Otonom sürüş ve ADAS özellikleri, Arrival Ambarella ile güçlerini birleştiriyor
Varış, özellikle tüm Varış araçları, otobüsler ve kamyonetler için mevcut olan çevresel algılama modülü için Ambarella CV2FS CVflow AI görüntü işlemcisini seçti. Ambarella CV2FS AI görüntü işlemcisi, farklılaştırılmış, yüksek performanslı otomotiv sistemleri için açık bir platform sunar ve güvenlik açısından kritik uygulamaları etkinleştirmek için tasarlanmıştır.

30 Haziran 2021

Elektrikli araç tasarımcısı ve üreticisi Arrival, otonom sürüş ve ADAS özellikleri açısından gelişmiş sürücü destek sistemi (ADAS) uzmanı Ambarella ile bir işbirliğine gittiğini duyurdu.

Varis, özellikle tüm Varış araçları, otobüsler ve kamyonetler için mevcut olan çevresel algılama modülü için Ambarella CV2FS CVflow AI görüntü işlemcisini seçti. Varış minibüslerinden bahseden şirket, kısa bir süre önce STMicroelectronics ile küresel elektronik oyuncusundan geliştirilen ürünler ve teknoloji ile araçları geliştirmeyi amaçlayan bir ortaklık duyurdu.

Varis, Ambarella’nın ADAS özelliklerine inanıyor
ADAS özellikleri, ticari sektör araçlarına şeritten ayrılma uyarısı (LDW), şeritte kalma yardımı (LKA), araç, yaya ve bisikletçi algılama, kör nokta izleme (BSM), trafik işareti dahil olmak üzere gelişmiş güvenlik ve rahatlıkla ilgili sürücü yardım yetenekleri sağlayacaktır. tanıma (TSR) ve trafik ışığı tanıma (TLR).

«Bu yeteneklerin tümü, ticari araçların yoğun kentsel ortamlarda çalıştığı ve tüketici arabalarından önemli ölçüde daha yüksek kilometre katettiği ve mümkün olduğu kadar güvenli ve verimli bir şekilde çalışmalarını sağladığı için büyük önem taşımaktadır. Bu platform, gelecekte donanım yükseltmelerine gerek kalmadan en yüksek düzeyde özerklik sağlar», diyerek Arrival başkan yardımcısı Sergey Malygin konunun önemini vurgulamış oldu.

CV2FS AI görüntü işlemcisi, tümü son derece düşük güçte çalışan gerekli sinir ağı işleme performansını, stereo vizyon desteğini ve mükemmel görüntü kalitesini sağlayan Ambarella ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz.

Arrival Teknoloji geliştirmeden sorumlu Başkan Yardımcısı Sergey Malygin
«Varis, kentsel hareketliliği dönüştürme potansiyeline sahiptir»
Ambarella CV2FS AI görüntü işlemcisi, farklılaştırılmış, yüksek performanslı otomotiv sistemleri için açık bir platform sunar ve güvenlik açısından kritik uygulamaları etkinleştirmek için tasarlanmıştır. CVflow AI işleme ve ASIL-B(D) uyumluluğu ile CV2FS, ileri dönük monoküler ve stereo görüşlü ADAS kameralarının yanı sıra yüksek düzeyde özerklik için bilgisayarlı görüş ECU’larını hedefler.

Ambarella CEO’su Fermi Wang, “Geliş, araçları, dijital araçları ve mikro fabrikaları içeren entegre ulaşım eko sistemi ile kentsel hareketliliği dönüştürme potansiyeline sahiptir” dedi. «AI tabanlı görüntü işlememiz, Arrival’ın otonom araçlar için sürekli artan performans ve işlevsel güvenlik gereksinimlerini karşılamasını sağlıyor”.
Bu kaynak metin hakkında daha fazla bilgiEk çeviri bilgileri için kaynak metin gerekli