SİLKAR ENDAŞ 60’INCI YILINI KUTLAMAYA HAZIRLANIYOR

Rulman konusunda bu yıl 60’ıncı yılını kutlamaya hazırlanan Silkar Endaş, Schaeffler FAG ile başladıkları distribütörlük yolculuğuna lider markalarla devam ediyor.

Silkar Endaş, ürün yelpazesinde barındırdığı dünyanın önde gelen rulman, endüstriyel ürün ve güç aktarım organları markaları ile farklı sektörlerin ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyor. Silkar Endaş, bu yıl 60’ıncı yılını kutlamaya hazırlanıyor.

“DİSTRİBÜTÖRLÜK YOLCULUĞUMUZA LİDER MARKALARLA DEVAM EDİYORUZ”

Silkar Endaş Yönetim Kurulu Üyesi Tuğrul Silahtaroğlu, bu yıl 60’ıncı yaşlarını kutlamaya hazırlandıklarını belirterek şu sözlerle paylaştı: “Silkar Adi Komandit Şirketi’nin kuruluş tarihi 1956’lı yıllara kadar uzanıyor. İlk olarak manifaturacılıkla iş yaşamına başlayan firmamız 1962 yılına geldiğinde Schaeffler FAG rulmanlarının distribütörlüğünü alıyor. Daha sonraki yıllarda isim değiştirse de Silkar Endaş olarak faaliyetlerine devam ediyor. Rulman konusunda bu yıl 60’ıncı yaşımızı kutlamaya hazırlanıyoruz.

Schaeffler FAG ile başladığımız distribütörlük yolculuğumuza sektörlerinde lider olan markalarla devam ediyoruz. Bugün geldiğimiz noktada iki tane ana lojistik merkezimizden operasyonlarımızı yürütüyoruz. Şirket merkezimiz Bayrampaşa’da diğer lojistik merkezimiz ise Gebze’de yer alıyor. Farklı lokasyonlarda bulunan 4 şubemiz aracılığımızla bölge müşterilerimize ve sanayicilerimize destek veriyoruz. Bünyemizde 48’i beyaz yakalı olmak üzere yaklaşık 70 kişi görev yapıyor. Beyaz yakalı çalışanlarımızın aşağı yukarı 35 kişisi satış pazarlama ve lojistik departmanlarında görev alıyor. Bünyesinde en çok mühendis istihdam eden şirketlerden biriyiz.”