Yaz boyunca İzmir’de Elektrikli Mercedes-EQ deneyimi yaşandı

Mercedes-Benz’in elektromobiliteye yönelik yeni ürün ve teknolojilerini sunduğu Mercedes-EQ markası, yaz sezonu boyunca The Beach of Momo, Before Sunset Beach & Resorts, Manastır Alaçatı Hotel & Homes, GAIA Alaçatı Boutique Hotels, OD ve MA Urla gibi mekânların sponsorluğunu üstlendi. Mercedes-EQ altında sunulan elektrikli otomobillerle sürdürülebilirliğe odaklanan marka, sponsoru olduğu tüm mekânların müşterilerine yaz boyunca tamamen elektrikli modeli EQC ile deneyim yaşattı.

“Mercedes-EQ End of Summer” ile 3 gün süren deneyim

Mercedes-Benz Türkiye yaz sponsorlukları kapsamında, 6-8 Eylül tarihleri arasında Çeşme’de özel bir etkinlik düzenledi. “Mercedes-EQ End of Summer” adlı etkinliğe Melisa Döngel-Başak Gümülcinelioğlu-Sarp Can Köroğlu- Zeynep Tuğçe Bayat gibi ünlü isimler katıldı.

“Mercedes-EQ End of Summer” etkinliği kapsamında konuklar, markanın yaz boyunca sponsorluklarını üstlendikleri Before Sunset Beach & Resorts, The Beach of Momo ve OD ve MA Urla mekânlarını ziyaret ederken Manastır Alaçatı Hotel & Homes’da konakladılar. Etkinlikte ayrıca; markanın kadınlar için oluşturduğu ilham platformu olan She’s Mercedes kapsamında düzenlenen meditasyon etkinliği ve OD ve MA Urla’da düzenlenen sürdürülebilir tarım deneyimi gibi çeşitli workshoplar da yer aldı. Konuklar aynı zamanda 3 gün boyunca, İzmir yollarını Mercedes-Benz’in ilk tamamen elektrikli otomobili EQC ile deneyimleme fırsatı buldular.

Mercedes-Benz, elektrikli otomobillerle sürdürülebilirliğe odaklanıyor

Mercedes-Benz, önümüzdeki 10 yıl içinde, koşulların izin verdiği tüm pazarlarda tamamen elektrikli araçlara geçmek için hazırlıklarını sürdürüyor. Son dönemde özellikle güvenlik ve teknoloji donanımlarıyla lüks segmente öncülük eden marka, yarı-elektrikli araçlardan tamamen elektrikli otomobillere geçiş yaparak, emisyonsuz ve yazılım odaklı bir geleceğe doğru hızla ilerliyor.

2016 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan EQC, bu stratejinin yollarla buluşan ilk modeli olurken, lüks sedan sınıfında yer alan yeni EQS, 2021 yılında Türkiye’de satışa sunulacak. Bu modelleri, kompakt SUV sınıfındaki EQA ve E-Segmenti’ndeki tamamen elektrikli sedan EQE takip edecek.