HUAWEI TÜRKİYE AR-GE MERKEZİ’NİNYAPAY ZEKA TABANLI ÇÖZÜMÜ: WESIGHT

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi mühendisleri tarafından geliştirilen yazılım çözümleri, günümüzde iş güvenliği konusunda farklı ölçekteki firmalara kolaylık sağlıyor. İş süreçlerinin güvenli bir şekilde ilerlemesini sağlayan bu yaklaşımlar, yapay zekanın da desteği ile üretimin her sürecinde hem insan sağlığını koruyor hem de otomasyon ihtiyacını karşılıyor. Bu çözümlerden biri olan WeSight, özellikle riskli çalışma alanlarında görev yapan personelin, iş güvenliği kapsamında dikkat edilmesi gereken tüm noktalarda kendini güvende hissetmesini sağlıyor.

WeSight, tüm IP kameralarınızla uyumlu olarak çalışıp size 7/24, gerçek zamanlı ekipman kullanımı kontrolü sağlayarak iş yeri prosedürlerini operasyonel olarak takip etme imkanı tanıyor. İşlevsel kontrol paneli ile işletmenizin iş güvenliği ile ilgili anlık durumuna kolayca ulaşabileceğiniz WeSight, işinize göre birçok özelliği size sunuyor.

Bunların başında:

•Yasaklı Alan İhlal Tespiti

•Baret Tespiti

•Maske Tespiti

•Anlık İnsan Sayısı Tespiti

•Sahipsiz Cisim Tespiti

•Tehlikeli Yakınlaşma Tespiti

•Görüntü Bozukluğu Tespiti

geliyor. Bu kapsamda herhangi bir risk tespit ettiğinde anlık olarak alarm çalıştırarak sizi uyarıyor. Üstelik hiçbir kamera donanımı gerektirmediği için de konfigürasyon kameralarınızı kolayca sisteme ekleyebiliyor ve anlık görüntü analizini başlatabiliyorsunuz.

HUAWEI TÜRKİYE AR-GE MERKEZİ

Huawei Türkiye’nin 11 yılı aşkın bir süredir kesintisiz olarak sürdürdüğü yatırımların ardından, Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nde görev alan 900 Türk mühendis hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlar için yenilikçi ürün ve çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nin geliştirdiği yazılım çözümleri; 30 ülkede, 40 mobil operatör tarafından kullanılıyor. Huawei, TÜBİTAK ve üniversitelerle; bilişim projelerini destekleme, bilgi alışverişi ve diğer ilgili alanlarda iş birliği içinde çalışıyor.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, önümüzdeki dönemde de makine öğrenmesi, mobil servisler (Huawei Mobil Servisleri – HMS), 5G ve 5G’nin iş dünyasına yönelik farklı uygulamalarına odaklanmayı sürdürecek. Üniversitelerde yapay zeka ve HMS eğitimleri, Huawei Geliştirici Programı, Bilgi Teknolojileri Akademisi (ICT Academy) Programı ve diğer kurumlarla birlikte hayata geçen araştırma projeleriyle, yetenekli bilişim uzmanlarının yetişmesine daha çok katkıda bulunmak da Huawei’in hedefleri arasında yer alıyor.

HUAWEI HAKKINDA

HUAWEI, dünyanın önde gelen global bilgi ve iletişim teknolojileri (ICT) çözüm sağlayıcılarından biridir. Yaşamı zenginleştirmek ve verimliliği artırmak amacıyla daha iyi standartlarda bir dünya düzeni hedefi bulunan HUAWEI, sorumluluk sahibi bir kurumsal şirket bilinciyle, iştirakleriyle iş birliği içinde yenilikçi bilgi toplumuna ve sanayiye katkı sağlıyor. Müşteri odaklı yenilikçi yaklaşımları ve açık iş birliklerinin yanı sıra; HUAWEI, telekomünikasyon ağları, telefon, tablet gibi cihazlar ve bulut bilişim alanında da uçtan uca ICT çözümleri sunan portfolyosuyla müşterilerine çözümler sunuyor.

HUAWEI’in dünya çapındaki 197 bin çalışanı; telekom operatörleri, işletmeler ve tüketiciler için maksimum değer yaratmayı hedefliyor. HUAWEI’nin ICT çözümleri, ürünleri ve servisleri 170 ülkede ve bölgede dünya nüfusunun üçte birinden fazlasına hizmet sunuyor. 1987 yılında kurulan HUAWEI, çalışanlarının sahibi olduğu özel bir şirket olarak faaliyet gösteriyor.