Bozankaya, Romanya’nın Iaşi şehri için 16 adet %100 alçak tabanlı tramvay üretecek

Ankara’da elektrikli ticari araçlar ve raylı sistem araçları tasarlayan ve üreten Bozankaya, Romanya’nın Iaşi şehrinin açtığı 16 araçlık tramvay ihalesini kazandı.  Sözleşmenin imzalanmasından itibaren 18 ay içinde ilk teslimatların başlayacağı ihalede sözleşme süresi ise 34 ay.

Bozankaya’nın bu ihale kapsamında üreteceği yeni Iaşi tramvayları 30 metre uzunluğunda, 5 modüllü ve yaklaşık 270 yolcu kapasiteli olacaklar. Azami 70km/s hıza sahip olacak bu tramvaylar, %100 alçak tabanlı tasarım sayesinde yolcu iniş-binişlerinde büyük kolaylık sağlayacaklar. Bozankaya bu proje ile Türkiye’ye yaklaşık 30 Milyon Avroluk döviz girişi sağlayacak.

Iaşi, Romanya’da Timişoara’dan sonra kazanılan ikinci ihale oldu. Bozankaya’nın Bükreş’te teklif verdiği 100 adetlik elektrikli otobüs ve 100 adetlik troleybüs ihalelerinin de yakında sonuçlandırılması bekleniyor.

Bozankaya Tramvay yüksek yolcu kapasitesi, düşük enerji tüketimi, sıfır emisyon ve modern tasarımı ile öncü bir marka. En ileri teknoloji ile üretilmiş olan Bozankaya Tramvay yüksek performansı ve verimliliği sayesinde kentsel ulaşım için ideal bir çözüm olarak sunuluyor. %100 alçak taban tasarımı, erişim kolaylığı sağlarken ferah ve aydınlık salonu yüksek yolcu memnuniyeti sunuyor.

Yüksek yolcu taşıma kapasitesine sahip. Konvansiyonel boji tasarımı gürültü ve titreşimi asgari düzeyde tutarken, sürücünün ve yolcuların konforlu bir şekilde seyahat etmesini sağlar. Bozankaya Tramvay her türlü kentsel koşula uyumludur ve modüler tasarımı sayesinde esnek ve sorunsuz bir seyahat seçeneği sunuyor. Tramvay yüksek konfor seviyesine ilave olarak azami seviyede güvenlik özelliklerine de sahip.